środa, 6 lutego 2019

Gdzie brać kredyt konsolidacyjny?

Gdzie brać kredyt konsolidacyjny na to, aby połączyć kilka kredytów w jeden? Pytanie gdzie najlepiej wziąć kredyt konsolidacyjny, pojawia się nie tylko przy tych kredytach. Dotyczy ono wszystkich oferowanych przez banki.

gdzie brać kredyt konsolidacyjny

Czy wiesz, że możesz połączyć kredyty i pożyczki bankowe? Czy jest to skuteczny sposób, aby zmniejszyć obciążenia budżetu domowego wynikające ze spłaty kredytów i pożyczek bankowych? Tak. Można wziąć pod uwagę ich konsolidację, czyli zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

Co to jest konsolidacja kredytów i czym jest kredyt konsolidacyjny? W dużym uproszczeniu polega to na tym, że zamieniamy kilku kredytów w jeden kredyt. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

  • płacimy tylko jedną ratę kredytową zamiast kilku,
  • nowa rata kredytowa jest zazwyczaj niższa niż suma rat poprzednio płaconych,
  • pamiętamy tylko o jednym terminie płatności zamiast kilku,
  • możliwość otrzymania dodatkowej gotówki, którą możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyty konsolidacyjne są bardzo popularne, ponieważ mamy wiele produktów kredytowych w bankach.

Jakie kredyty i pożyczki podlegają konsolidacji

Skonsolidować można między innymi:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • pożyczki ratalne,
  • kredyty i pożyczki samochodowe,
  • kredyty mieszkaniowe (hipoteczne),
  • karty kredytowe,
  • limity kredytowe na rachunkach bankowych.

Kredyt gotówkowy 55 tysięcy złotych - przegląd kredytów i pożyczek bankowych.

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  • kredyty konsolidacyjne hipoteczne, które zabezpieczone są hipoteką. W tym przypadku jednym ze spłacanych kredytów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy).
  • kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki bankowe, z wyłączeniem kredytu hipotecznego.

Wysokość kredytu konsolidacyjnego

Możemy skonsolidować kredyty na 60000 zł, jak i na 6000zł. W przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych maksymalna kwota konsolidacji wynosi przeważnie 200 tys. zł. Okres konsolidacji do 10 lat. Jaką kwotę kredytu otrzymamy na konsolidację zadłużenia zależy jednak od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Jeżeli natomiast chodzi o kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to jego wysokość zależy od wartości nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu. Okres spłaty takiego kredytu jest również dłuższy niż w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych, bo może wynieść nawet i 30 lat.

Co daje konsolidacja kredytów? 1. Niższa rata kredytu

Kredyt konsolidacyjny to przede wszystkim możliwość obniżenia raty kredytowej. Bardzo często można spotkać się z opinią, że kredyt konsolidacyjny, to tańszy kredyt. Nie jest to prawdą. Dlaczego? Obniżenie raty kredytowej może nastąpić w dwojaki sposób: albo poprzez obniżone oprocentowanie, albo poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Ten drugi sposób pozwala na radykalne obniżenie raty kredytowej, ale jednocześnie zwiększa całkowity koszt kredytu. Musimy zapłacić więcej odsetek od kredytu. Do tego jeszcze dochodzi prowizja od udzielenia kredytu. Niemniej jednak, kredyty konsolidacyjne pozwalają odzyskać płynność finansową i są pierwszym krokiem do uzdrowienia naszych domowych finansów. Następnym krokiem powinno być oszczędzanie i racjonalne gospodarowanie finansami domowymi. Bez nadmiernego zadłużania się.

1 komentarz: