wtorek, 12 kwietnia 2022

Kredyt konsolidacyjny i dodatkowa gotówka

Kredyt konsolidacyjny jest produktem kredytowym, który umożliwia „połączenie” wielu różnych zobowiązań kredytowych (oraz pożyczkowych) w jeden, nowy kredyt.

Po co konsolidować kredyty? Przede wszystkim po to, aby zamiast kilku zobowiązań w miesiącu, spłacać tylko jeden, a tym samym regulować jedną ratę i tylko w jednym banku. A po drugie konsolidacja kredytów pozwala zmniejszyć ratę (a tym samym poprawić płynność finansową) oraz poprawić zdolność kredytową (uzyskać w ramach kredytu dodatkowe śroski).

Kredyty konsolidacyjne są nieco niżej oprocentowane niż kredyty gotówkowe, ale nowa rata kredytowa jest niższa z powodu znacznego wydłużenia czasu kredytowania.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjnym?

Konsolidacji mogą podlegać różne zobowiązania bankowe, np.:

  • kredyty i pożyczki gotówkowe,
  • kredyty i pożyczki samochodowe,
  • kredyty ratalne,
  • kredyty hipoteczne (mieszkaniowe),
  • zadłużenie na kratach kredytowych i w rachunkach bieżących.

Oczywiście, warunki konsolidacji i konsolidowane produkty określa indywidualnie konkretny bank.

Kredyt konsolidacyjny i dodatkowa gotówka na dowolny cel

Ważnym argumentem przemawiającym za takim rozwiązaniem jest, że bank spłaca nasze zobowiązania i mamy jedną ratę w miesiącu, z jednym terminem płatności. Jednak zawsze należy mieć na uwadze, że wzięcie kredytu na dłuższy czas, to mniejsza rata, ale jednocześnie większy koszt odsetkowy. A to oznacza droższy kredyt. Na pewno zatem zmieni się poziom zadłużenie przed i po konsolidacji.

Zmniejszenie raty kredytowej zwiększa również zdolność kredytową, dzięki czemu pojawia się możliwość uzyskania dodatkowych środków finansowych z przeznaczenia na dowolny cel. Są to pieniądze przelewane na konto kredytobiorcy z możliwością swobodnego dysponowania.

Pieniądze z kredytu konsolidacyjnego nie są przelewane na konto, bowiem to banka samodzielnie spłaca konsolidowane zobowiązania, a na koncie kredytobiorcy pojawia się jedynie zapis księgowy z kwotą do spłaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz