piątek, 12 sierpnia 2022

Dla kogo kredyt konsolidacyjny?

To dobre pytanie: kto powinien wziąć pod uwagę kredyt konsolidacyjny i konsolidacje kredytową? Nie każdy aktualnie zadłużony konsument i spłacający kredyty i pożyczki, musi brać takie rozwiązanie pod uwagę.

Za skorzystaniem z możliwości konsolidacji kredytów przemawia kilka argumentów. Najważniejsze i najbardziej powszechne, to:

1. Możliwość zmniejszenia zobowiązań, które spłacamy. Wybór nie sprowadza się wyłącznie do pożyczek i kredytów gotówkowych. Może to być kredyt ratalny, samochodowy, a nawet niespłacany limit w rachunku i zadłużenie w karcie kredytowej.

2. Mniejsza liczba zobowiązań do płacenia, a które mamy „na głowie”, to efektywniejsze i sprawniejsze zarządzanie domowym budżetem. Jedna płatność, to ograniczenie do minimum ryzyka, że zapomnimy ją zapłacić.

3. Możliwość zmniejszenia raty wydłużając okres kredytowania. Dużo propozycji kredytowych (kredytów konsolidacyjnych gotówkowych) to czas spłaty wynoszący nawet 120 miesięcy. W ten sposób w portfelu zostanie więcej gotówki, ponieważ zmniejszy się strona wydatkowa, bez konieczności zwiększania dochodów.

4. Zwiększenie zdolności kredytowej przy mniejszej racie. Pozwala uzyskać dodatkową gotówkę np. o 50 proc., którą można wydać na dowolny cel. Oczywiście dodatkowa gotówka zwiększa wysokość zobowiązania. Lepsza zdolność kredytowa, to również i większy możliwy kredyt lub pożyczka do uzyskania w przyszłości.

5. Aby wziąć kredyt konsolidacyjny i skonsolidować kredyty, nie trzeba zakładać konta bankowego w banku, w którym staramy się o kredyt.

6. Skonsolidować można nawet jeden kredyt i „dobrać gotówkę”.

Kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

O kredyt konsolidacyjny mogą się ubiegać… osoby zadłużone. Jeżeli nie mamy kredytu lub pożyczki bankowej, to nie mamy co konsolidować.

A jeżeli spłacasz pożyczkę lub pożyczki pozabankowe? Banki nie spłacają takich zobowiązań. W przypadku kredytu konsolidacyjnego nie można takiego zobowiązania włączyć do konsolidacji, ale można je spłacić z dodatkowych środków. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej bankowej jest to możliwe – szczegóły dotyczące warunków oferty uzyskasz w banku.

Pozostałe warunki są identyczne, jak dla każdego innego kredytu: odpowiednia zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa w BIK. Zaległości w spłacie dotychczasowych zobowiązań, ale i tych w przyszłości, to bardzo często negatywna ogólna wiarygodność kredytowa i brak możliwości uzyskania kredytu.

Oczywiście, że brak zdolności kredytowej, czy wpisy w bazach dłużników, równa się z odmowną decyzją kredytową.

Kontaktując się z bankiem, należy przygotować dowód osobisty, a w dalszej kolejności będzie potrzebne zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach i potwierdzające zatrudnienie oraz informacje dotyczące zobowiązań, które zamierzamy skonsolidować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz