Tak, w pewnym stopniu konsolidacja kredytów może pomóc domowemu budżetowi. Jeżeli masz problemy z płaceniem rat - ale to jest ważne! Nie ma poślizgu i opóźnień w ich regulowaniu – to możesz skontaktować się z bankiem, aby skonsolidował Twoje zobowiązania.
Korzystając z możliwości konsolidacji kredytów oraz z kredytu konsolidacyjnego możliwe jest poprawienie sytuacji finansowej.
Jak to jest możliwe? Przede wszystkim bank zauważa, że klient ma pewien problem z regulowaniem zadłużenia i chce coś z tym zrobić. A to, że nie odkłada tego na przyszłość, kiedy już nic nie będzie można zrobić, jest bardzo istotne.
Co da skonsolidowanie kredytów? Połączenie kredytów w jeden i zmniejszenie nowej raty. To bardzo dużo, jeżeli budżet domowy „był na styk” i groziło, że w razie nieoczekiwanych wydatków powstanie dziura budżetowa.
Mniejsza rata kredytowa, to oczywiście dłuższy czas kredytowania. Jednocześnie, co jest bardzo ważne, zwiększa się… zadłużenie. Jak to możliwe? Tak jak w przypadku każdego kredytu, bank nalicza koszty: odsetki, prowizje i inne opłaty. Nie muszą one wystąpić wszystkie razem, ale na pewno będą to odsetki.
Im dłużej jest spłacany kredyt, tym większy będzie koszt odsetkowy. Ale taki jest koszt zmniejsza raty, a tym samym zmniejszenia wydatków związanych z obsługą zadłużenia.
Jednocześnie ważne jest, aby po przeprowadzonej konsolidacji zacząć naprawiać budżet, np. redukując niektóre z wydatków (tych możliwych), zwiększyć dochody i nie zwiększać zadłużenia, poprzez zaciąganie nowych zobowiązań (nie tylko tych bankowych).
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz