Bez odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej nie ma możliwości uzyskania kredytu gotówkowego. Jest to fakt niezaprzeczalny. Dotyczy to zresztą każdego innego kredytu lub pożyczki (w tym również oczywiście pożyczek niebankowych).
Tylko odpowiednia zdolność kredytowa umożliwia uzyskanie środków finansowych.
Zanim wystąpisz o kredyt i złożysz wniosek o kredyt gotówkowy, to jednak warto zadbać o ten czynnik.
Co wpływa na jej wysokość? Przede wszystkim są to dochody i wydatki. Wysokość rozporządzalnego budżetu, pozwala stwierdzić, czy rata kredytowa w określonej wysokości, pozwala regulować nowe zobowiązanie zgodnie z przyjętym harmonogramem.
Należy zwrócić uwagę, że im dłuższy jest czas spłaty zobowiązania, tym mniejsza będzie rata, a tym samym większa zdolność kredytowa i większy kredyt do uzyskania. Ale z drugiej strony, im dłuższy będzie czas kredytowania, tym większy będzie koszt całkowity kredytu.
Pamiętaj! Zobowiązanie w każdym momencie można spłacić wcześniej lub nadpłacać raty. To wszystko pozwoli szybciej (i w miarę możliwości) pozbyć się zadłużenia.
Osobną kwestią jest wiarygodność kredytowa, która nie wpływa bezpośrednio na zdolność kredytową, ale ma również duży wpływ na ostateczną decyzję kredytową. W przypadku niewystarczającej zdolności kredytowej w banku, można zdecydować się na droższą pożyczkę niebankową: Pożyczka przez internet w instytucji pozabankowej.
Zdolność kredytowa i wiarygodność kredytowa. 2 kluczowe elementy
O tym czy kredyt otrzymasz, decyduje ocena scoringowa jaką otrzymasz w banku. To analiza Twojej zdolności kredytowej i historii kredytowej w BIK. Oceniając czy stać Ciebie na spłatę rat, bank z pewnością weźmie pod uwagę uzyskiwane dochody oraz wszystkie typowe wydatki.
Czy wiesz, że kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe można połączyć, czyli skonsolidować w jeden kredyt? Zmniejszyć ratę i np. dobrać gotówkę? Kredyt konsolidacyjny 150 tysięcy złotych na 10 lat. wyliczenia rat i kosztów - przegląd propozycji konsolidacyjnych od 1000 zł do 250 tys. zł.
Pamiętaj, aby podać wszystko zgodnie z prawdą! Analizując wydatki, bank uwzględnia kwoty odpowiadające ich rzeczywistemu poziomowi, w szczególności biorąc pod uwagę liczbę osób pozostających na jego utrzymaniu, status mieszkaniowy i miejsce zamieszkania. Wydatki są weryfikowane na podstawie danych dotyczących kosztów utrzymania i wydatków gospodarstw domowych.
Jeżeli masz już kilka kredytów i pożyczek bankowych, ale pojawiły się trudności z regulowaniem rat (ale spłacasz je terminowo!), to zastanów się nad skonsolidowaniem ich w jeden kredyt. Konsolidacja kredytów pozwoli Tobie na odzyskanie płynności finansowej, dzięki zmniejszeniu wysokości raty poprzez wydłużenie czasu spłaty.
Banki coraz to zmieniają oferty kredytowe. Ciężko nadążyć za tymi zmianami, dlatego, aby skorzystać z najlepszej opcji warto skorzystać z usług doradcy.
OdpowiedzUsuńhttps://www.trinityfinance.com.pl/